HS Friend

Brněnský horolezecký spolek založený v roce 2016

Začalo to obyčejnou bandou lidí, jejichž zálibou bylo lezení nejen po umělých stěnách, ale i skalách všech rozměrů.

Čím víc u nás rostla vášeň pro lezení, tím více zde byla potřeba pravidelně se setkávat, trénovat a jezdit společně na skály. Prvním nápadem bylo přihlásit se do některého ze stávajících brněnských horolezeckých oddílů. Bohužel, rychle jsme zjistili, že koncepce těchto skupin nám úplně nesedí. Slovo dalo slovo a nakonec jsme se rozhodli pro založení vlastního horolezeckého spolku.

Vzhledem k tomu, že nám nejde pouze o samotné lezení, ale rádi podnikáme i jiné aktivity (VHT, výlety, frisbee, kola, …), rádi potkáváme nové lidi a dělíme se o zážitky a zkušenosti, zvolili jsme název Friend. Jak název napovídá, chceme potkávat nové kamarády, s kterými budeme zažívat další dobrodružství nejen na stěně a skále.

Náš spolek je pro všechny, kteří nechtějí lézt sami a nebo by se to chtěli naučit. Je mezi námi několik instruktorů skalního a sportovního lezení na umělých stěnách. Tito instruktoři Vás rádi zasvětí do tajemství lezení a můžou Vám pomoci s prvními krůčky na stěně a skále. Neváhejte a přidejte se k nám, naleznete u nás spoustu kamarádů a podobných “lezením postižených” jedinců.


IČO: 05020522
info@hs-friend.cz
tel: 603 439 777